To najlepšie z Kuby

Destinácia: Kuba
Kód zájazdu: 1300779
Cena od: 2 429 €
Príplatky od: 435 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

12.10.2024 13 dní 2 649 € +435 € odlet: Praha letecká
16.02.2025 13 dní First Minute 2 799 € +435 € odlet: Praha letecká
12.04.2025 13 dní First Minute 2 509 € +435 € odlet: Praha letecká
24.10.2025 13 dní First Minute 2 429 € +435 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Koloniálna architektúra Havany a Trinidadu, prírodné krásy oblasti Viňales a pohoria Sierra del Escambray.


Program
1: PRAHA (VIEDEŇ) - HAVANA
Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet a prílet do Havany, transfer do hotela, nocľah.

2: HAVANA
Raňajky. Celodenná prehliadka Havany. Prehliadka historického centra. Uvidíte havanskú pevnosť, Capitol, námestie Las Armas s koloniálnymi palácmi, bývalý prezidentský palác, námestie Revolúcie, preslávenú pobrežnú promenádu Malecón. Po obede v typickej miestnej reštaurácii si prezriete havanskú katedrálu a múzeum kubánskeho rumu alebo Palác de la Artesania. Návšteva továrne na výrobu cigár s možnosťou zakúpenia kubánskych cigár. Návrat do hotela, nocľah.

3: VIŇALES – PIŇAR DEL RIO
Raňajky. Celodenný výlet autobusom do oblasti tabakových plantáží Viňales, kde budete môcť pozorovať prácu miestnych robotníkov na tabakových plantážach. Po prehliadke Múru prehistórie (Mural de la Prehistoria) nasleduje obed v typickej miestnej reštaurácii a potom návšteva jaskyne Indian Cave s plavbou podzemnou riekou. Návrat späť do Havany, nocľah.

4: HAVANA – CIENFUEGOS
Raňajky. Prejazd krajinou s lánmi cukrovej trstiny k južnému pobrežiu Kuby do Cienfuegos, ktoré sa nachádza v centrálnej časti južného pobrežia ostrova 250 km od Havany. Cestou zastávka na krokodílej farme, spojená s výletom loďou po lagúne a návštevou indiánskej dediny Guama. Po obede v miestnej reštaurácii odchod do Cienfuegos, mesta založeného v roku 1819 francúzskymi usadlíkmi, ktoré si dodnes zachovalo francúzsku atmosféru. Počas prehliadky centra mesta uvidíte akadémiu San Lorenzo a miestnu katedrálu Concepción. Ubytovanie a nocľah.

5: SIERRA DEL ESCAMBRAY‘S
Raňajky. Celodenný výlet do horskej oblasti Escambray’s. Počas jazdy autobusom budete môcť pozorovať kávové plantáže, ktoré sa tiahnú po horských úbočiach. Zo strediska Topes de Collantes nasleduje cesta nákladnými autami s pozorovaním rozmanitých horských údolí. Možnosť kúpania v jazere Poceta del Venador. Obed v miestnej reštaurácii Casa de la Gallega. Po obede voľno. Ubytovanie, večera a nocľah v hoteli v Toppes de Collantes.

6: TRINIDAD
Raňajky. Odjazd do historického mesta Trinidad, v roku 1988 vyhlásenom UNESCO svetovým kultúrnym dedičstvom, prehliadka mesta. Trinidad bol založený v 16. storočí, pýši sa množstvom umeleckých galérií a je spolu s Havanou považovaný za kultúrne centrum Kuby. Po obede odjazd do Sancti Spiritus okolo malebného údolia cukrovarov, ktoré bolo vyhlásené miestom svetového dedičstva UNESCO. Nachádzajú sa tu dnes už nepoužívané cukrovary z 19. storočia a rozhľadňa Mirador. Ubytovanie, večera, nocľah.

7: SANTA CLARA – VARADERO
Raňajky. Odchod do mesta Santa Clara. Prehliadka mauzólea a pomníku Che Guevaru na námestí revolúcie a historického centra mesta. Po obede prejazd do najznámejšieho strediska Kuby – Varadera. Ubytovanie vo vybranom hoteli.

8 - 11: VARADERO
Pobyt vo vybranom hoteli. Základná cena zahŕňa ubytovanie v hoteli Mar del Sur s All inclusive, za príplatok je možný akýkoľvek iný hotel v oblasti Varadero, alebo Cayo Santa Maria s programom All inclusive.

12: ODLET DO PRAHY (VIEDNE)
Raňajky. Transfer na letisko v Havane a odlet.

13: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Poznámka: po okruhu odporúčame následný pobyt v hoteli Barceló Solymar s All inclusive, alebo v hoteli Iberostar Laguna Azul s All inclusive.

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 10 osôb.

Zmena programu vyhradená.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

*cestovné poistenie ECP PLUS zahŕňa krytie liečebných nákladov vo všetkých krajinách (aj 3. stupeň varovania Ministerstva zahraničných vecí SR) aj v prípade ochorenia COVID-19, náklady na ubytovanie v prípade karantény do výšky 50,- EUR/noc, spätnou cestou vyvolané dodatočné cestovné náklady do výšky 1.000,- EUR a preplatenie storno poplatkov bez spoluúčasti.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu Praha – Havana a späť s prestupom (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
3 x nocľah s raňajkami v Havane
3 x nocľah s polpenziou počas okruhu podľa programu
5 x nocľah s All inclusive v hoteli 4* vo Varadere
6 x obed
program vrátane všetkých vstupov a transferov
služby sprievodcu CK

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 399,- EUR
vstupné vízum na Kubu (vybavíme za poplatok 36,- EUR/osoba)
fakultatívne výlety nad rámec programu
prepitné počas okruhu
cestovné poistenie ECP PLUS (ponuku poistenia radi pošleme podľa aktuálnej ceny zájazdu)

Kontaktujte nás

Sme predajným miestom Eventim